Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, że zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co dentysta jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?
Jakimi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?
Obok narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal do zera ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie zabiegu i poprawienie samopoczucia pacjenta.
Bezpłatne leczenie kanałowe
Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, warto wybrać się do lekarza posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w internecie.