Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mikropigmentacja - poszerz swoje wiadomości!

Zapewne przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używana nazwa modnego wśród pań makijażu permanentnego. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pozwala zwiększa poziom zadowolenia z własnego wyglądu

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, na którą decydują się najczęściej panie szukające metody na zredukowanie czasu przeznaczanego każdego dnia na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną wyglądać na co dzień. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, wywiera ogromne oddziaływanie na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na deficyt pieniędzy nie może zdecydować się sporo ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także podnieść stopień akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja brodawki sutka czy tuszowanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja głowy – czy tę procedurę należy powtarzać cyklicznie?

Na pozór zabieg ten wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergistka albo linergista, bo tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu ostateczny efekt nie jest permanentny i widoczny jest około 12 miesięcy. Dlaczego? W procesie tatuażu pigment wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, z kolei w trakcie zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go dość płytko. W efekcie wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry po paru miesiącach pigment stopniowo zanika. Zatem jeśli zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe ukrywanie łysiny albo przerzedzonych włosów, powinna ona mieć świadomość, iż konieczne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych odstępach.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]