Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby uzyskać informacje dotyczące Cross Linking Kraków.

Stożek rogówki to schorzenie, które w dużym stopniu utrudnia normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może wywoływać kolejne choroby oczu. W dzisiejszych klinikach okulistycznych okuliści dysponują środkami pozwalającymi poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem powinno przebiegać leczenie stożka rogówki?

Stożek rogówki daje o sobie znać już około 30. roku życia

Rogówka to transparentna część oka, która mocno skupia promienie światła. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma mnóstwo receptorów bólowych. Mniej więcej w drugim i trzecim dziesięcioleciu życia może ulec deformacji polegającej na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w centralnej części. Jest to skutkiem nadwątlenia tkanki, która – jak się przypuszcza – robi się podatna na działanie wolnych rodników. Stożek rogówki wywołuje krótkowzroczność oraz miopię, przez co chory widzi zdecydowanie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Pacjenci skarżą się też na pieczenie oczu, niekiedy występuje również widzenie podwójne. Choroba ta często współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Szczęśliwie obecnie efektywne leczenie stożka rogówki jest możliwe. Na wczesnym etapie choroba jest adiustowana za pomocą okularów albo soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jednak potrzebne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – metody wszczepienia pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking

Korekcja stożka rogówki może być prowadzona za pośrednictwem różnorodnych zabiegów medycznych. Obecnie najskuteczniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się też w korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Świetne efekty przynoszą zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie astygmatyzmu albo miopii przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą również po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie eliminuje wadę wzroku.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]