Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale też mają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, bardzo ciepłych potraw i palenia papierosów. Istotne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból i opuchliznę.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne informacje.