Nie wszystkie choroby zębów możemy zlikwidować zwykłymi technikami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w razie konieczności wstawienia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń uzębienia oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów lub owrzodzeń. Jakie techniki bywają jednak stosowane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.