Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Chcesz nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej? Odwiedź ten adres.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]