Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Zobacz magnetoterapia sprzęt na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]