Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Dowiedz się, gdzie kupić shutters.

Planując wystrój domu, z rzadka przeznacza się wiele czasu na okna. Zwykle decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od potrzeb lokatorów. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Okiennice ozdobne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale gros osób z pewnością przyjrzało się im na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż te okiennice są często stosowane na terenach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Plusy shuttersów

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące dni hamować nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Należy również uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania żyłek, co rodzice dzieci czy właściciele psotnych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]