Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Chcesz kupić rynny plastikowe? Sprawdź regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – co zamontować?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku materiałów – głównie z metalu czy też PCV. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania trzeba więc przedyskutować z ekspertem.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08