Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem pułu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości statystycznego Polaka i coraz rzadziej bywa lekceważony. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na krajowym rynku

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania podatni są głównie mieszkańcy metropolii oraz okolic w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak m.in. GREE, Blueair czy AirFree, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one też inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły i drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu dobierzemy urządzenie odpowiednie do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są względnie nieduże, toteż swobodnie daje się je przenosić między pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, jak również szkodliwy benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część urządzeń posiada również detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom cierpiącym na alergie.