Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Zamów lampy solne.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dopasować do aranżacji wnętrza, gdyż kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o jednakowej strukturze krystalizacji i kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, na przykład piramidy albo sześcianu.

Lampa solna a produkcja jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki dają te lampy, jest przyjemny i uspokajający, zatem poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza bezsenność albo stres, ponieważ przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii i aranżacji wnętrz.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]