Lonże dla konia – niezbędne w czasie treningu bez jeźdźca

Zobacz, gdzie zamówić lonżę jeździecką, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża to przyrząd cyklicznie wykorzystywany podczas lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupić?

Rodzaje i wykorzystanie lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to dość długa lina, przeważnie mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, dosiadem, utrzymywaniem równowagi w siodle, jak również łapaniem strzemion. Zwierzę prowadzi się po obrysie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do korygowania reakcji konia. Narzędzie to wykorzystują też artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża przydaje się prócz tego przy hipoterapii. Z lonżę jeździeckiej korzysta się też podczas treningu bez jeźdźca – w takim przypadku używana jest do szkolenia młodych osobników i dostarczenia im właściwej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie kupić asortyment od uznanych marek?

Obfite spektrum przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach internetowych sprzedających specjalistyczny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie od najlepszych wytwórców – między innymi Jumptec, Start czy Imperial Riding. Chcesz kupić lonżę w różowym, turkusowymlub czarnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje szeroki asortyment akcesoriów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych klientów. W ofercie dostępne są artykuły wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]