Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Potrzebujesz listw podłogowych? Wejdź na http://tinyurl.com/ycx7nqz5.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]