Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zazwyczaj z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać również w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie podejmuje się gości, a także przesiaduje się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym powinno się zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Dowolność zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwa konserwacja

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. W dodatku shuttersy tworzą efektywną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich mycie jest niezmiernie łatwe i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]