Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D, koniecznie sprawdź cadxpert.pl.

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz instrumenty. Ocenia się, że korzystając z drukarek 3D oraz innych urządzeń Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny nieomalże o 90%. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości urządzeń i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą i funkcjonalną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać tożsame makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, edukacji, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest dokładny oraz solidny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie pojawiają się wypaczenia.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]