Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Chcesz kupić ozdobne okiennice? Sprawdź https://skyshutters.pl.

Planując aranżację wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, wobec tego można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z PCV, drewna, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach widuje się jeszcze dość rzadko, ale większa część z nas zapewne w kinie bądź na ekranie telewizora, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Plusy ozdobnych okiennic typu shutters

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można regulować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, a więc podnoszą wartość domu. Warto też uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez wykorzystania sznurów, co właściciele psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które zerwać dyndające linki, uznają na pewno za spory atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]