Chroń dłonie w trakcie pracy – o rękawicach ochronnych

Zobacz, gdzie zamówić gumowe rękawice, wejdź na https://globalhygiene.pl/rekawiczki-zarekawki/.

W trakcie wypełniania licznych czynności zawodowych, częścią ciała, która jest w szczególności podatna na różne urazy są dłonie. Z tego powodu wypływa zatem wymóg ich ochrony skutecznymi środkami, takimi jak m.in. właściwie dopasowane do warunków pracy rękawiczki ochronne.

Rękawiczki ochronne – osłona dłoni przed lekkimi, ale i poważnymi urazami

Wydziela się trzy kategorie rękawic ochronnych, pośród których kategoria I oznacza, że rękawice zabezpieczają dłonie w warunkach niewielkiego niebezpieczeństwa urazu rąk, natomiast kategoria III to już rękawice do wykorzystania w środowisku ogromnego ryzyka, m.in. podczas pracy z silnymi odczynnikami chemicznymi lub detergentami zdolnymi okaleczyć skórę (przykładowo z acetonem, z dwuetyloaminą albo z formaldehydem), nadzwyczaj niską temperaturą albo szkodliwymi czynnikami biologicznymi. Obligacją pracodawcy jest więc przekazanie zatrudnionym odzieży ochronnej właściwie dobranej do charakteru realizowanej przez nich pracy. Stąd przed zakupem rękawic ochronnych wymagana jest weryfikacja, czy dany środek ochronny posiada atesty potwierdzające spełnianie konkretnych norm, a więc czy zabezpiecza on przed występującymi w miejscu pracy czynnikami. Dane o skali ochrony zwykle ujęte są na rękawicach w postaci prostych do odczytania symboli.

U kogo kupić rękawiczki ochronne ze stali, nitrylowe albo powlekane?

Jednym z cenionych polskich producentów i dystrybutorów rozmaitego rodzaju rękawiczek jednorazowych i ochronnych jest sieradzka firma Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie posiada rękawice spełniające kryteria wszystkich wspominanych powyżej wcześniej kategorii. Są to m.in. rękawice robocze powlekane poliuretanem, nitrylem bądź lateksemktóre zauważalnie usprawniają chwytność i charakteryzują się wyższą odpornością na ścieranie, rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe wytwarzane z wytrzymałej stali nierdzewnej zabezpieczające przedramię i dłoń użytkownika oraz rękawiczki bawełniane, które na co dzień stosowane są w sektorze spożywczym ewentualnie jako wkład pod inne, gumowe rękawice, które byłyby w stanie uszkodzić skórę. Naturalnie w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje również dużego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (też fasonu z zarękawkami) oraz jednorazowych, bezpudrowych rękawic z nitrylu i z lateksu, które są zasadniczo niezbędne w branży kosmetycznej, medycznej i spożywczej.

Adres firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]