Blachodachówki – dachy odporne na działanie promieni UV

Dowiedz się, gdzie zamówić blachodachówki.

Blachy na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachy dachowe – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachodachówkę należy nabywać w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08