Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do presoterapii

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi stany zapalne czy zaburzenia rytmu serca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]