Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Jeśli szukasz anteny DVB T, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową odpornością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]