Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli chcesz nabyć panele podłogowe drewniane, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]