Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym CMS-em, iż ilość witryn i sklepówinternetowych działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny wirusem, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Obrazy na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze witryny rozsyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem parę z potencjalnych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji i przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również konieczne działania w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, toteż ważne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]