Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Przemysłowy druk 3D - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, bardzo wąskich elementów oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne zalety tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Wydruk 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]