Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Kliknij tu, jeśli szukasz szczegółowych informacji na temat nieszczelnych okien plastikowych.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]