Kiedy potrzebny jest kontener na śmieci i jak go wybrać?

Wiele śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są w trakcie różnego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.