Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Potrzebujesz zlecić catering świąteczny w Krakowie? Kliknij tutaj.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się głównie wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz załoga firmy przygotowuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie przyrządzone smakołyki, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten model działania się nie sprawdza. Żeby więc pomóc sobie przy organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole powinny pojawić się standardowe świąteczne potrawy. To głównie ryby, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zwykle serwowane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki śledziowej lub śledzia z borowikami. Powinno się też zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, lekki sernik albo kutię z miodem.

catering świąteczny – wybierz potrawy, które wszystkim będą smakować

Za planowanie wigilijnego spotkania w firmie warto zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień spotkania oraz zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej oszacować przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Zalecamy porozmawiać z załogą o menu i razem dobrać te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest również to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które znajdują się w ciastach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]