Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, zajrzyj tu.

Prowadzenie finansów w małych firmach jest zwykle powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie często nie umieją właściwie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy ekspertom od rachunkowości, zyskamy pewność, iż ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy także nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści uzyskali stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]