Bezstresowa organizacja chrztu – impreza w domu czy w wynajętym lokalu?

Szukasz korzystnej oferty lokalu na chrzciny? Nie zwlekaj! Skieruj się w to miejsce.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, z tej przyczyny starają się, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności gdy na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. Poniżej otrzymasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – o czym musisz pamiętać?

Kiedyś chrzciny miały miejsce zaraz po urodzeniu pociechy, niekiedy nawet w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, zatem jest planowany na ogół 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, a także matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią termin chrztu wypada wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z przeróżnych krańców Polski. W przesłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest konieczne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też powiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście zwykle kupują zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak chociażby fotelik do auta, zestaw ubrań albo kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie każdy uczestnik obrzędu w kościele był zapraszany na odświętne przyjęcie. Dzisiaj wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców to już norma. Analizując oferty sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale ozdobione miejsce, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru wydarzenia oraz która zapewni profesjonalną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na okres letni, polecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą szaleć na powietrzu. kluczowy jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego hotelu lub domu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]