Badania psychologiczne kierowców – czy należy się ich bać?

Na http://tinyurl.com/n897kcg zlecisz badania kierowców Bielsko.

Na sytuację na drogach w największej mierze wpływają umiejętności prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie ważne jest to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich sytuacji istotne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu przedstawiciele tych zawodów zgodnie z prawem muszą w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem napisać na ten temat parę zdań. W jakich odstępach muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Reguły badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli 50 lat – muszą wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Mają one formę rozmowy z badanym, w czasie której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są testy na odpowiednich maszynach, w czasie których sprawdzana jest percepcja szybkości, umiejętność szybkiej reakcji podzielność uwagi i dostrzeganie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę w czasie badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę zwiększyć. W jaki sposób? W sieci znajdziemy liczne filmy prezentujące działanie maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]