Audyt sklepu internetowego lub strony – czy warto?

Więcej o audycie SEO Kraków.

Audyt – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza sprawdzenie firmy, przedsiębiorstwa lub spółki pod kątem przeróżnych aspektów, między innymi finansowych i organizacyjnych, jak również ocenę możliwości przyszłego rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony internetowej, oceniająca przeróżne jej elementy, jak meta opisy i tytuły, strukturę nagłówków, kod strony, prędkość wczytywania się strony i wiele mniej i bardziej istotnych aspektów. Oprócz samego wyliczenia błędów i uchybień, w rzetelnym audycie SEO powinny znaleźć się też sugestie odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje stronę internetową pod względem zawartości strony, dostępności, zgodności ze normami W3C, a także bezbłędności kodu. Oprócz tego sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by znalazła ona wszystkie dysfunkcje strony i – co kluczowe – zaleciła rozwiązania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – dużo problemów zdoła spostrzec tylko specjalista w danym obszarze

Online jest masa stron oraz narzędzi, dzięki którym można prędko i za darmo wykonać audyt SEO witryny. Plusy takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Argumenty przeciw? Co niemiara. Okrojone dema lub też darmowe narzędzia z niewielką paletą opcji, są niedoskonałe. Jeżeli już przyuważą jakieś błędy na stronie, to na ogół nie wszystkie. Sporo problemów (m.in. w kodzie) dostrzec można jedynie podczas analizy przeprowadzonej przez człowieka, a nie algorytm.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję należy poczekać w większości wypadków od kilkunastu dni do około miesiąca. Czas na przekazanie raportu powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego przeprowadzenia. Audyt w wersji płatnej umożliwia wykrycie wszystkich newralgicznych błędów kryjących się w witrynie. Jeżeli strona była postawiona na ogólnodostępnym szablonie bądź na platformie pokroju Magento czy Shoper, to rzeczy do naprawienia może być cała masa. Kiedy strona powoli się ładuje i ma praktycznie zerową widoczność na najważniejsze dla klienta frazy, to też są to znaki, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie dobrym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, jeśli będzie wykonany uważnie

Należycie zrealizowany audyt SEO może obnażyć sporo wad witryny, między innymi:

 • brak bądź niewłaściwa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • przyczyny słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • jakość kodu witryny,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • niska jakość zawartości strony,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak metadanych,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak zbyt wolne ładowanie się różnych elementów,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na urządzenia mobilne i na komputer

.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]