Mass collect i korzyści jakie przynosi

Wejdź na flobo.io, aby znaleźć informacje dotyczące mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie ewentualnych błędów nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowana w większości banków (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca rozlicza około stu faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]