Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, ratalny oraz samochodowy. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale też parabanki, ale nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.