Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu działają sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest równie łatwa jak kupno obcej waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które chce wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Następnym i niezwykle istotnym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę dniu lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy podany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz komfort w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących wygodę i ogromną autonomię w dysponowaniu kapitałem. Wykorzystują je także osoby zatrudnione bądź uczące się poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.