Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Więcej o zadaszeniach tarasowych w Warszawie na https://www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze spożytkować tę przestrzeń, aby stała się w wysokim stopniu przydatna? Pragniesz spędzać jak najwięcej godzin na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem bez względu na warunki atmosferyczne.

Pergola tarasowe jako znakomite rozwiązanie dla obiektów z ogrodem

Pergole bywają zabudową stałą albo mobilną, a więc składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni zazwyczaj wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie domu tworzy zadaszony taras, co często pokaźnie powiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe osłania domowników oraz umieszczone pod nim przedmioty przed opadami deszczu oraz słońcem. Gros oferowanych na rynku wzorów pergoli da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako oddzielną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Wypada nadmienić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można dobudować także w przestrzeni pomiędzy dwoma murami. Obecnie zadaszenia tarasowe produkowane są z trwałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w pełni drewniane to już rzadkość.

Najlepsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dają całkiem duże możliwości dopasowania ich pod względem barwy i typu poszycia czy wielkości. Osoby nadzwyczaj wymagające bez przeszkód znajdą również zadaszenia wyposażone w pomocne udogodnienia, takie jak efektywne systemy odprowadzania wody opadowej, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota to obecnie standard, aczkolwiek wciąż dostępne są modele ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać typ zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Osoby, które postanowiły o kupnie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pierwszym wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem nachylenia lameli, regulując w ten sposób ilość promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można całkiem zamknąć lub otworzyć, względnie pozostawić je po części odsłonięte. Obie te opcje doskonale się sprawdzają, dlatego wybór któregoś z tych rozwiązania jest zależny całkowicie od upodobań nabywcy i jego osobistych potrzeb.

Adres firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]