Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Jeśli potrzebujesz dźwigarów, skieruj się tu.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z betonu oraz przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezastąpione przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się kilka minut po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Dlatego jego kluczową cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Te powinny być starannie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, topola, sosna i buk. Ogromnie ważne jest również należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, spoiw i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno i przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także innych części szalunków.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]