Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Więcej o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków na https://abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wahania się warto zaś skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach danej firmy sądzą poprzedni klienci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]