Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Dowiedz się, gdzie zamówić domy góralskie całoroczne.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez domy betonowe. Obecnie na szczęście zauważyć można to, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się na pewno styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Ważne okazuje się także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są wykonywane tylko z naturalnych materiałów. Drewno potrafi także absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz chronią swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przypominające tatrzańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim poprzedni kontrahenci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, że nasze zlecenie zostanie dobrze wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]