Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Kup okna drewniane skrzynkowe.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego rodzaju, gdyż użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są równie wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często dzielone są na cztery części – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i dawniej służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład domach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, jednak ostatnimi czasy ich twórcy stosują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem dużo bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru i ekstremalnych upałów.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]