Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy sprawia też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]