Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Szukasz korzystnej oferty wypraw trekkingowych? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Górskie wycieczki przybierają rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Aczkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, sporą popularnością szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]