Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Tu znajdziesz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Silnych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze niesamowite widoki, kurczące się już lodowce, jak również możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]