Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Potrzebujesz szczegółowych informacji o skiturach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://bit.ly/3rdIDwQ.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam na ogół tylko po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, jednak ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez problemu poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa okaże się dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]