Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Skieruj się tutaj jeśli pragniesz poznać piękne miejsca w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko wyszukają kempingi, pensjonaty i hotele, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co ciekawe, dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi trasy rowerowe, piękno parków narodowych i krajobrazowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Wyjątkowo wartościowy dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego