Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie aktywnych wakacji dla singli? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne szykują nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – perfekcyjna sposobność, aby zdobyć dodatkowe kwalifikacje

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć różne regiony świata i Polski z zupełnie innej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to dodatkowo perfekcyjna sposobność, by zdobyć przydatne kwalifikacje, gdyż często łączy się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przeżycia w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Wypada też nadmienić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także podczas wyprawy do Namibii albo do Nepalu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]