Stacja czołowa – jak to działa?

Jeśli szukasz stacji czołowej, powinieneś odwiedzić ten adres.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe moduły tworzą razem dobrze funkcjonującą całość. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest używana.

Stacja czołowa – sprawna konfiguracja

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w hotelach, pensjonatach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transportuje ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Specjalistyczne programy ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – sprawny układ antenowy

Odrębne części składowe przeznaczone są do odbierania sygnałów różnego pochodzenia, na przykład satelitarnych i AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Dużo komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma także osobne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Części można ze sobą mieszać, uzyskując całościowy system antenowy.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]