Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, odwiedź tę stronę.

Sieci komputerowe obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest funkcjonalna, decyduje sporo parametrów. Musi oczywiście być solidna oraz zapewniać wysoką czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo istotna okazuje się opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania złożonych robót – w wyniku tego inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, z którymi skalowanie instalacji jest szybkie i bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich mocowane są kable. Jeśli niezbędne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, gdy kolejny odbiorca zamówił do niej dostęp – wystarczy po prostu podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne ilości wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna ilość gniazd – dla niezbyt dużych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach należy rzecz jasna zastosować urządzenia o większej liczbie wejść. Bardzo istotna jest także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnym stopniu wpływa ona na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 db. Będzie to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]