Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Potrzebujesz więcej informacji o kursie Photoshop? Idealnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa komputerowego korzystają obecnie artyści

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki zdjęć, szybko został podstawowym narzędzie game developerów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelą, farbami akrylowymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Malarstwo cyfrowe – kurs z udziałem instruktora

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a jednocześnie poznać niezbędne triki wykorzystania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]