Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Własnoręczne przygotowanie dań we własnym domu ma dużo zalet. Największą z nich jest bezsprzecznie redukcja wydatków – spożywanie potraw w domu jest z reguły znacznie tańsze niż regularne korzystanie z oferty restauracji. Tak samo ważna jest też satysfakcja płynąca z przygotowania posiłku własnymi rękami – szczególnie, jeśli dzielimy się nim z domownikami albo przyjaciółmi. Nie można nie wspomnieć także o tym, iż gotując samemu mamy pełną wiedzę, co położymy na stół, a to jest szczególnie istotne w przypadku osób eliminujących ze swojego menu niektóre składniki (na przykład węglowodany, mięso czy gluten) lub przechodzących dietę. Niemniej jednak wymaga to pewnych umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można opanować je w trakcie kursu gotowania.

Kursy gotowania – dla kogo są przeznaczone?

W ofercie podmiotów prowadzących szkolenia kulinarne zauważymy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób rozpoczynających przygodę zawodową w gastronomii, jak i tych bez doświadczenia w gotowaniu. Możliwości jest mnóstwo – od kursów organizowanych z myślą o kulinarnych pasjonatach, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne warsztaty (np. food pairing, kuchnia hiszpańska). By kurs gotowania dał prognozowane efekty, ogromnie ważne jest to, żeby był przeprowadzony przez eksperta. Zatem przed opłaceniem kursu wskazane jest sprawdzić, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – w jakich lokalach gastronomicznych pracowała, które szkoły kończyła, a także czy ma na koncie jakieś branżowe wyróżnienia.

Kurs gotowania – czego uczy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności opanujemy. Na warsztatach przygotowanych dla dzieci podejmowane są podstawowe zagadnienia, zaś intencją kursu nie jest nauczenie konkretnych umiejętności, a rozbudzenie w nich kulinarnej wyobraźni i fascynacji. Kursy dla dorosłych entuzjastów gotowania to natomiast sposobność do przećwiczenia najważniejszych kulinarnych umiejętności, takich jak sztuka kompozycji potraw, techniki krojenia lub różnorodne sposoby obróbki cieplnej mięsa.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]