Wisiorki srebrne – duży wybór

Chcesz zamówić srebrne wisiorki? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi też kontakt z wodą i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.