Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najchętniej nabywanych przez panie elementów. Pasują na każdą okoliczność – bardzo uroczystą i mniej formalną. Przekonajmy się co powoduje, że są tak chętnie kupowane oraz w jakich miejscach można je dostać.

Srebrne kolczyki – najtrwalsze rodzaje

Srebrne kolczyki występują w rozmaitych kształtach. Najczęściej kupowane są delikatne wkręty, które sprawdzą się na każdą okazję, są skromne, jak również wytworne. Równie często kupowane są wiszące kolczyki, które pięknie wydłużają sylwetkę. Sprzedawane jako okraszone naturalnymi kryształkami albo całkowicie gładkie. Dodatki wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku błyskotek z plastiku. Wybierając kolczyki sprawdźmy cechy probiercze oraz technikę ich wykonania – najbardziej niebanalne uzyskano techniką matowienia.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze błyszczące

Srebrne kolczyki trzeba skrupulatnie pielęgnować i systematycznie eliminować wszystkie zanieczyszczenia, żeby długo prezentowały się nienagannie. Powinno się wycierać je co jakiś czas suchą ściereczką wykonaną z miłego w dotyku materiału, stosować specjalistyczne specyfiki zapobiegające pojawianiu się śniedzi, a przeznaczone na specjalne wydarzenia kolczyki przechowywać w zamkniętych woreczkach. Nie wykorzystujmy natomiast starych metod czyszczenia, takich jak szczoteczka do zębów czy ocet. Tego typu substancje mocno podrażniają elastyczną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Ogromny wybór biżuterii jest niewątpliwie w sklepach internetowych, które zapewniają szybką dostawę i atrakcyjne obniżki cen. Poza tym zakupy internetowe to niezwykła wygoda, którą zapewne docenią w szczególności zabiegane panie domu.